спорт

Интер во своите редови го донесе Ашраф Хакими

Интер во своите редови го донесе Ашраф Хакими

Според соопштението на клубот Интер, потпишан е петгодишен договор со 21-годишниот фудбалер на Реал Мадрид

Агенда
Агенда на Турција и агенда во светот, програми на лидери и меѓународни активности на страницата за Агенда.
Со Ковид-19 се заразени 16 кошаркари на НБА
26.06.2020

Со Ковид-19 се заразени 16 кошаркари на НБА

- Во соопштението на НБА се наведува дека на 23 јуни на Ковид-19 биле тестирани 302 играчи и дека се потврдени 16 случаи на заразеност.

По 30 години Ливерпул ја освои шампионската титула во Премиер лигата
26.06.2020

По 30 години Ливерпул ја освои шампионската титула во Премиер лигата

Ливерпул ја заврши долгогодишната агонија и ја освои 19 титула во клупската историја. Титулата најдобар англиски клуб за сезоната 2019/2020 Ливерпул ја обезбеди дури седум кола пред крајот на првенството и со 23 поени предност

Двајца фудбалери на Бешикташ позитивни на Ковид-19
25.06.2020

Двајца фудбалери на Бешикташ позитивни на Ковид-19

„Веднаш се покренати процедури во врска со следење на третманот на фудбалерите чии тестови биле позитивни", соопштено е од клубот Бешикташ

НБА: Двајца кошаркари на Сакраменто Кингс позитивни на Ковид-19
25.06.2020

НБА: Двајца кошаркари на Сакраменто Кингс позитивни на Ковид-19

- Во соопштението објавено на интернет-страницата на НБА се вели дека Лен и Паркер биле тестирани на коронавирусот и дека резултатите биле позитивни

Поради пандемијата откажан Берлинскиот маратон
24.06.2020

Поради пандемијата откажан Берлинскиот маратон

Со оглед на фактот што во Германија е забрането одржување на активности од големи размери до крајот на октомври, овогодишниот маратон е откажан