спорт

Дресот на Мајкл Џордан продаден за 1,38 милиони долари

Дресот на Мајкл Џордан продаден за 1,38 милиони долари

Мајкл Џордан во кариерата го носеше дресот на Чикаго Булс со кој освои шест НБА-титули, 1991, 1992, 1993, 1996, 1997 и 1998 година

Агенда
Агенда на Турција и агенда во светот, програми на лидери и меѓународни активности на страницата за Агенда.
НБА: И покрај 19-те поени на Џеди Осман, Кавалирс загуби од Меџик
29.04.2021

НБА: И покрај 19-те поени на Џеди Осман, Кавалирс загуби од Меџик

Расел Вестбрук против Лејкерс постигна трипл-дабл од 18 поени, 18 скока, 14 асистенции и се запиша во историјата на НБА како прв кошаркар кој во три сезони на 30 и повеќе натпревари постигнал трипл-дабл.

НБА: Нетс го совлада Репторс, Вориорс загуби од Маверикс
28.04.2021

НБА: Нетс го совлада Репторс, Вориорс загуби од Маверикс

- Бруклин Нетс, во рамките на натпреварите од американската Национална кошаркарска лига (НБА), со 103:116 го совлада Торонто Репторс и ја извојува својата 3. последователна победа

НБА: Санс ја прекина серијата на Никс од 9 победи по ред
27.04.2021

НБА: Санс ја прекина серијата на Никс од 9 победи по ред

- Тимот на Феникс Санс како гостин извојува победа од 110:118 со што ѝ стави крај на серијата од 9 победи во низа на Њујорк Никс

Преглед на 5-те најголеми фудбалски лиги на Европа
26.04.2021

Преглед на 5-те најголеми фудбалски лиги на Европа

По одиграните натпревари викендов, лидер во Англија е Манчестер Сити, во Шпанија е Атлетико Мадрид, Интер во Италија, Баерн Минхен во Германија и Лил е лидер во Франција.

НБА: Охриѓанецот Џеди Осман постигна 19 поени, но недоволно за победа на Кавалирс над Визардс
26.04.2021

НБА: Охриѓанецот Џеди Осман постигна 19 поени, но недоволно за победа на Кавалирс над Визардс

Синоќа се одиграа 7 натпревари во американската Национална кошаркарска лига (НБА). Екипата на Вашингтон Визардс, совладувајќи ги Кавалирс дојдe до својата 8. последователна победа.